Gökhan Azizoğlu

Gökhan Azizoğlu

Kişisel Web Sitesi

Eğitim Sosyal Ağı Mobil Uygulaması (2020-2022)

  • Z kuşağı gençleri sosyal medyanın zararlı etkilerinden uzaklaştırmak maksatlı olarak projelendirilmiş olan Eğitim Sosyal Ağı uygulaması, sadece alanında uzman onaylı eğitimciler tarafından yapılan paylaşımların sosyal medya yapısıyla öğrenciler tarafından takip edildiği bir projedir.
  • Eğitim Sosyal Ağı Projesi, KOSGEB tarafından ARGE ve İnovasyon Desteği kapsamında finanse edilmiştir.

KayBis Mobil Uygulama Projesi (2017)

Argesi ve Üretimi Kayseri Ulaşım A.Ş. ‘ye ait olan Paylaşımlı Bisiklet Platformu KAYBİS için mobil uygulama ile ödeme yaparak bisiklet kiralama sisteminin 1. fazı için prototip çalışması yapılmıştır.

  • Proje kapsamında QR kod ile bisiklet kiralama modülü, Mobil Ödeme modülü
  • Mobil bakiye takip modülleri geliştirilmiştir.

Çöz Bakayım Edebiyat (2016,2019)

Çöz Bakayım Edebiyat, ÖABT Edebiyat ve LYS Edebiyat sınavlarına hazırlanan öğrencilerin boş zamanlarını eğlenerek ve öğrenerek değerlendirmesi amacıyla kurulmuş, sonuçlarının Türkiye geneli değerlendirildiği bir bilgi yarışması uygulamasıdır. Bu uygulama ile öğrenciler gerçek zamanlı olarak birlikte soru çözebilmektedir.

 

Kelime Ezberle (2015)

Kelime ezberle uygulaması yabancı kelimeleri daha kolay öğrenebilmek için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır.
Kelime Ezberle uygulaması ile ezberlemek istediğiniz kelimeleri ekleyerek, pratik yapma bölümünde çalışarak ezberleyebilirsiniz.
Pratik yap bölümü eklediğiniz kelimeleri rastgele karşınıza çıkarır ve kelimeleri bilme durumunuza göre analiz ederek tekrar sorulma oranını ayarlar. Böylece bilmediğiniz kelimeleri karşınıza daha sık çıkararak öğrenmenizi sağlar. Kelime Ezberlemek için kullandığım bir metot olan hatırlatıcı resimler ile kelimeler arasında ilişki kurabilirsiniz.
Kelime Ezberle uygulamasını YDS, IELTS, TOEFL, LYS gibi sınavlara hazırlanırken kullanabilirsiniz.

Uygulama Özellikleri:

★ Test Bölümü
★ Bildirim Özelliği
★ Günün Kelimesi Resimli
★ Otomatik Telaffuz Seçeneği
★ Uygulama içerisinde Soru Ekleme ve Soru Silme
★ Uygun formda text dosyası oluşturarak uygulamaya dosya üzerinden kelime ekleme
★ Kelimenin sorulma oranını uygun şekilde ayarlama
★ Ses ile kelime ekleme
★ Kelimelerin sesli telaffuzu
★ 500 adet hazır ingilizce kelime
★ Estetik ve kullanışlı tasarım

Kontrole Başla (2015)

Engelli ve sağlıklı bireyler, baş hareketleri ve ses komutlarıyla kullanabilecekleri “KontroleBaşla” uygulaması ile akıllı telefon, tablet ve insan hayatında önemli yere sahip olan teknolojik cihazları uzaktan kontrol edebilmektedir.

KontroleBaşla uygulaması ile android temelli mobil cihazlarda arama, mesaj gönderme, ­okuma­ silme, döküman okuma, internete girme, müzik dinleme, resim görüntüleme, yazma, çizme, sunum hazırlama gibi ofis görevleri ve daha bir çok seçeneği baş hareketleri  ile uzaktan kontrol ederek gerçekleştirebilmektedir.

Müze Uygulamaları (2015)

Yerebatan Sarnıcı ve Panorama 1453 müzeleri için mobil uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalar mobil sesli rehber olma özelliği taşımaktadır.

  • Bu uygulamalar ile müzelerde bulunan eserler hakkındaki detaylı bilgiler elde edilebilmektedir.
  • Müze içerisinde eserlerin yanında bulunan eser numaralarını tuşlayarak, QR kodları kameraya göstererek veya eserlerin bulunduğu liste içerisinden bilgi almak istenilen eser seçilebilmektedir.
  • Ayrıca bazı eserler için otomatik dinletme özelliği bulunmaktadır. Bunun için, Bluetooth 4.0 ve iBeacon teknolojisi kullanılmıştır. Bu özellik ile eserlerin yanına gidildiğinde cihaz otomatik olarak o eser ile ilgili bilgileri dinletmektedir.

Yerebatan Sarnıcı: İndirme Linki

Panorama 1453: İndirme Linki